Відділ квітниково-декоративних рослин

           З 2006 року у відділі виконується науково – дослідна робота з інтродукції та використання якісних характеристик трав’янистих декоративних рослин з метою створення стійких композицій.
Науково – технічний персонал працює над збереженням та поповненням колекцій, облаштуванням експозиційних ділянок, як ось сад ліан та розарій.
          Колекційний фонд включає 220 видів та 84 сорти рослин з декоративними якостями. Це групи багаторічників та однорічників, ґрунтопокривні,виткі, спорові, декоративно – листяні та красиво – квітучі види.

Виткі рослини

                В колекції витких рослин зібрано 36 видів, 21 родина, 27 родів, 15 сортів, 1 варіація. Найбільшою різноманітністю вирізняється родина Fabaceae, представники якої складають 12% усієї кількості видів ліан, 9% від кількості наявних видів нараховують родини Actinidiaceae, Caprifoliaceae, Ranunculaceae, Convolvulaceae, Vitaceae, 6% - родини Bignoniaceae, Celastraceae, 3% - родини Araliaceae, Aristolochiaceae, Dioscoreaceae, Cannabaceae, Lardizabalaceae, Menispermaceae, Rosaceae, Schisandraceae, Polemoniacea, Polygonaceae.
В колекції є представники, які, окрім декоративних якостей, мають лікарські властивості – Menispermum dauricum DC, а також ті, що входять до переліку рідкісних та зникаючих видів – Dioscorea caucasica Lipsky, Actinidia arguta (Sieb. et Zucc.) Planch ex Miq., Schisandra chinensis (Tutcz.) Baill. 
Підібраний асортимент найбільш перспективних видів із дерев’янистих ліан: Actinidia Lindl., Ampelopsis Michx., Aristolochia L., Campsis Lacr., Celastrus L., Clematis L., Menispermum L., Schizandra Mich., Parthenocissus Planch.
Із багаторічних трав’янистих – Dioscorea L., Humulus L.
Та види родів однорічних ліан: Cobaea Cav., Dolichos L., Ipomoea L., Lathyrus L., Phaseolus L., Quamoclit L.
На даний час продовжуються роботи по введенню в колекцію нових видів та збереження біорізноманіття. Колекція має науково – пізнавальне значення, використовується при дослідженні питань інтродукції, служить генофондом для розробки експозиції „Сад ліан”.

Callistephus
               Серед пріоритетних об’єктів інтродукційної роботи з квітково-декоративних рослин в Україні , як і у всьому світі, традиційно знаходяться провідні культури, до яких належить і айстра однорічна. Ця рослина є однією з найбільш популярних у зарубіжному і вітчизняному квітникарстві та користується великим попитом як у фахівців, так і аматорів.  З 2007 року в Кременецькому ботанічному саду проводиться робота з інтродукції сортів роду Callistephus. Колекція нараховує 19 сортів української селекції . Під час досліджень сорти розділили на 3 групи за висотою: високорослі  - 9, середньо рослі – 6, низькорослі – 4. Встановлено, що сорти мають міцні компактні кущі, діаметр квітки в період цвітіння становить – 8-10 см. Виділено групи сортів за декоративною цінністю в умовах Кременецького ботанічного саду,а саме  Наречена,Джоконда, Сєдая дама, Голубий вихор, Яблунева, Уманська світло-рожева,Мацумото біла, Мацумото рожева.

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Календар
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Архів записів
Друзі сайту