конференції (1999 р., 2007 р.. 2009 р.). Кременецький ботанічний сад проводить регулярний обмін насінням та рослинами з науковими організаціями України та зарубіжжя, співпрацює з Національним ботанічним садом ім. М.М. Гришка НАНУ, ботанічним садом ім. О. В. Фоміна, Донецьким ботанічним садом НАНУ, Дослідною станцією лікарських рослин ІА УААН, Інститутом екології Карпат НАНУ.
Наукові підрозділи
Відділ фітосозологіїОсновними напрямками роботи відділу є збереження генофонду та біорізноманіття видів природної флори в умовах ex situ, інтродукція рідкісних видів, створення експозицій із залученням рослин природної флори, які мають декоративні властивості з метою пропагування ботанічних знань для широких верств населення. Наукові інтереси становлять також фітогеографія, популяційна екологія та фітосозологія.
Відділ квітниково-декоративних рослин
Спвробітники відділу працюють над освоєнням та розвитком колекції багаторічних та дворічних видів рослин займаються інтродукційними дослідженнями витких рослин та декоративних ліан, сортів рослин роду Callistephus Cass., малопоширених рослин з класу Polypodiopsida, відбором нових найбільш перспективних сортів троянд для залучення в зелене будівництво та створення з них високодекоративних садових композицій.
Відділ дендрології
Займається формуванням насаджень паркової частини ботсаду, колекції дерев та кущів, працюють над створенням моносадів. Проводять комплексне дослідження біологічних особливостей і ефективних прийомів розмноження інтродукованих та аборигенних фанерофітів відділу Magnoliophyta, розробкою ефективних методів прискореного вегетативного розмноження рослин класу Pіnopsіda.
Відділ акліматизації плодових та ягідних культур
Основні напрямки досліджень: інтродукція плодових рослин з метою збагачення рослинних ресурсів України, збереження біорізноманіття плодових рослн ex situ, впровадження нових та малопоширених видів в культуру, вивчення їх біологічних особливостей та пристосування до нових умов зростання, створення плодового декоративного саду шляхом формування різноманітних штучних форм плодових культур, використовуючи сучасні досягнення науки і практики.
Відділ лікарських рослин та нових культур
На сьогодні відділ лікарських та нових культур сконцентровує свою увагу на збереженні генофонду нетрадиційних видів рослин різних господарських груп, впровадженні в культуру та вивчення їх біоекологічного потенціалу, займається інтродукційними дослідженнями лікарських, нових кормових, пряно ароматичних та малопоширених овочевих рослин.
Еколого - освітня діяльність
Відділ охорони та відтворення
Відділ рекреації та благоустрою